Wysokoproteinowy Mars o smaku solonego karmelu?! (Nie) może być!

A jednak! Nowa wersja jednego z najbardziej popularnych (niezdrowych?) batonów właśnie zawitała na rynku. Ale moment, czy moglibyśmy wspominać o nowym smaku Marsa, gdyby była to kolejna, przepełniona niezdrowym cukrem i tłuszczem maszynka do tworzenia nowej warstwy tłuszczu na naszych brzuchach? Oczywiście że nie!

Wysokoproteinowy trend

Niedawno wspominaliśmy o trendzie na rynku żywności, starającym się wprowadzać zdrowe wersje oryginalnie niezdrowych produktów. I dzisiaj dowiedzieliśmy się o jego kolejnym przejawie. Jest to wersja popularnego batona „Mars”, z prawie dwudziestokrotnie większą zawartością białka!

Przedstawiamy szybkie porównanie zawartości makroskładników w batonach:

  Hi-Protein Mars (59g) Tradycyjny Mars (47g)
Wartość energetyczna 209 kcal 212 kcal
Tłuszcz5,0 g8,0 g
Węglowodany23,0 g33,0 g
Białko20,0 g1,7 g

Jak widzimy, wersja wysokobiałkowa to odtłuszczona, „odcukrowana” wersja tradycyjnego batonu. Zawartość białka jest imponująca biorąc pod uwagę pierwowzór!

Mars solony karmel
Mars solony karmel

Czy warto?

Na pewno warto będzie spróbować. Jednak czy oznacza to, że możemy zajadać się wysokobiałkowymi Marsami na codzien?

Cóż. Nikt nam tego nie zabroni. Warto jednak wiedzieć, że mimo wszystko dostarczamy dosyć sporo kalorii (akurat wartość energetyczna pomiędzy tymi dwiema wersjami batonu nie różni się zbyt bardzo od siebie) wraz z batonem. Warto też do samego batona dodać szejka proteinowego, by stworzyć pełnoprawny, wysokobiałkowy i zdrowy posiłek. Osobiście uważam, że Mars Hi-Protein to świetny pomysł na urozmaicenie diety, jednakże byłabym ostrożna z wprowadzaniem go na stałe do planu żywieniowego!

Obecnie batona możemy znaleźć jedynie wybiórczo w niektórych sklepach online ze zdrową żywnością w Wielkiej Brytanii. Jednak jeśli producent zauważy spore zainteresowanie produktem, na pewno będziemy mogli się go spodziewać w coraz to kolejnych sklepach, a może nawet i w Polsce!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *