Współpraca gigantów – nad czym pracuje PepsiCo oraz Beyond Meat?

Współpracę wielkich firm zazwyczaj prowadzą do wprowadzania rewolucyjnych produktów na rynku. A kiedy w grę wchodzą dwie z największych firm przemysłu spożywczego, odgrywające istotną rolę na międzynarodowym rynku musi być coś sporego na rzeczy. PepsiCo – firma znana przede wszystkim z produkowania słodkich napojów gazowanych oraz Beyond Meat – firma skupiająca się na produkowaniu bezmięsnych produktów dostosowanych specjalnie do diet wegańskich i wegetariańskich łączą siły by stworzyć… No właśnie, co?

Niejasny przekaz

Póki co nie za dużo wiadomo o szczegółach projektu. Z rzeczy jakie wiadomo, przedstawiciele używają nazwy ” PLANeT Partnership”, przekazując dodatkowo notkę prasową:

Through the PLANeT Partnership, the two companies will develop, produce and market snacks and beverages made from plant-based protein — bringing together Beyond Meat’s innovation expertise with PepsiCo’s marketing and commercial capabilities.

Notka prasowa

W wolnym tłumaczeniu, notka mówi że obie firmy skupią się na produkowaniu napojów oraz przekąsek bezmięsnych. Firma Beyond Meat ma się skupić na stronie technologicznej produktu, za to PepsicCo za marketing oraz eskalację jego produkcji.

Możemy podejrzewać że będzie się to wiązało z wprowadzeniem wysokobiałkowej żywności funkcjonalnej, opartej na białkach takich jak sojowe, grochowe czy ryżowe.

Niestety ze względu na szczątkowe informacje pozostają nam domysły i oczekiwanie. Jednak biorąc pod uwagę założenia projektu – czeka nas wegetariańska rewolucja na rynku spożywczym!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *