Universal Nutrition Energy Drink – konkurent dla Monsterków?

Firmy Universal Nutrition nie musimy przedstawiać nikomu. To firma od legendarnej już linii produktów Animal (o której już zresztą pisaliśmy) która nadal poszerza swoje horyzonty. I kolejnym produktem który ma na celu rozwinięcie marki jest ich własny Energy Drink! Czy zagrozi on naszym nieomal już rodzimym Monsterkom lub Red Bullowi? Sprawdźcie sami!

Fala energetyków

Wysyp wszelkiego rodzaju energetyków przybiera na sile. Obecnie każda stacja benzynowa, sklep z suplementami, ekhm… raper, czy też wiele firm niezwiązanych zupełnie ze sportem lubi mieć w swoim portfolio brandowany energy drink. Dlaczego? Głównie ze względów promocyjnych – sam koszt wyprodukowania typowego energetyka to kilkanaście/kilkadziesiąt groszy, zatem pod względem marketingowym to koszt nieomal żadny. Rzadko jednak kiedy finalny produkt jest jakościowo „dobry”

Universal Nutrition to jednak nie „kolejna firma”!

Puszka nowego produktu

Sam produkt nie wydaje się nadmiernie skomplikowany. Typowe 80mg kofeiny w 250ml puszcze, z dodatkiem tauryny i witamin B. Biorąc więc pod uwagę skład, firma zamierza konkurować raczej z klasycznym Red Bullem, niż Monsterkami. I mimo różnicy w wielkości firm, na pewno będzie to zacięte starcie!

Podsumowanie

Produkt obecnie jest dostepny głównie na stronie producenta, jednak według zapowiedzi w najbliższym czasie ma trafić do Europy. Czy wybije z rynku Red Bulla? Na pewno nie, przez to że to zbyt duża marka! Jednak bardzo chętnie spróbujemy nowego przedstawiciela serii energy drinków i sprawdzimy czy smak jest chociaż trochę lepszy od kolejnego „takiego samego” energetyka!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *