Rożki do lodów bez cukru? Nowy pomysł firmy Eatenlightened

Przemysł żywieniowy rozwija się bardzo intensywnie rozwijać w odpowiedzi na potrzeby przemysłu zajmującego się zdrową żywnością. Batony proteinowe, które jeszcze kilka lat temu były niesamowitą nowością, teraz ustępują miejsca bardziej wyrafinowanym produktom. Spody do pizzy? Słodkie kremy i inne smarowidła? Słodkie napoje? Firma Eatenlightened powinna przebić to wszystko wypuszczając… bez cukrowe rożki do lodów!

Niezwykle intensywny rozwój rynku spożywczego

Firmy spożywcze szukają swojej niszy. Coraz ciężej wbić się na rynek z bardzo popularnym typem produktów. W końcu, kolejny zdrowy napój czy zdrowa przekąska raczej nie przekona nikogo do przykucia większej uwagi do danej firmy. Te, w zamian starają się wykorzystywać nisze na rynku, wytwarzając produkty które mogłyby zainteresować ludzi szukających produktów które jeszcze nawet nie są w powszechnej świadomości klienta. Taką sławą cieszą się na przykład coraz bardziej niszowe produkty nie zawierające cukru. I właśnie takim typem myślenia najprawdopodobniej kierowała się firma Eatenlightened , wprowadzająca na rynek właśnie swój produkt będący bez cukrowymi rożkami do lodów!

Skład produktu

Skład produktu Sugar-Free Cones od Eatenlightened
Skład produktu Sugar-Free Cones od Eatenlightened

Jak widzimy, rożki opierają się na wysoko-błonnikowej mące oraz erytrytolu. Są tutaj same niezbędne dodatki do wytworzenia faktycznego rożka. Nie mamy tutaj sztucznych barwników ani sztucznych konserwantów – cały produkt opiera się na zdrowych i naturalnych składnikach. Możemy z pewnością stwierdzić że to najzdrowsze rożki do lodów jakie możemy spotkać na rynku.

Czy naprawdę warto?

Na to pytanie na to powinien odpowiedzieć sobie każdy sam przy wyborze produktu. Osobiście uważamy że rożki do lodów to produkt tak rzadko spożywany, że ciężko nam znaleźć zastosowanie tego produktu w typowym planie dietetycznym. Widzimy jego zastosowanie jedynie w szczególnych przypadkach – na przykład dla firm zajmujących się wytwarzaniem całkowicie czystego kateringu, lub dla osób cierpiących na choroby metaboliczne. 12 wafelków do lodów za około 30 złotych? Nie zawsze warto, ale zawsze można! Produkt jest obecnie dostępny głównie na stronie producenta.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *