Proteinowe i kolagenowe bombonierki od Scitec Nutrition!

Świąteczny nastrój najwidoczniej udziela się producentom. Otrzymaliśmy kolejna informację o nowych suplementach, tym razem od bliżej naszemu krajowi firmy – Scitec Nutrition. Poastanowiła się ona w nowościach skupić na produktach z kategorii żywności funkcjonalnej… I do tego w bardzo przyjemnej formie!

Protein Bonbon

Opakowanie od tej wersji bombonierek zaprezentowaliśmy już na zdjęciu powyżej. Sam skład prezentuje się całkiem przyjemnie – 20 gramów białka, prawie 30 gramów błonnika i w tym 502 kalorii na 100 gramów. Cóż, całkiem sporo jak na zajadanie się bezkarnie podczas redukcji, aczkolwiek spora ilość błonnika i białka nieco umoralnia taką decyzję.

Produkt przyda się najprawdopodobniej dla adeptów diety ketogenicznej – wysoka zawartość tłuszczu i niska zawartość węglowodanów dodatkowo przemawia za taką decyzją.

Poniżej podajemy skład dla jednego z 3 dostępnych smaków – Coconut Cream

100 g
Energia 2044 kJ/502 kcal
Tłuszcze 38 g
W tym tłuszcze nasycone 26 g
Węglowodany 6.0 g
Cukry 3.1 g
Poliole 1.0
Błonnik 29g
Białko 20g
Sól 0,24

Collagen Bonbon

Kolagenowe bombonierki
Kolagenowe bombonierki

Kolagenowe bombonierki to już nieco ciekawszy produkt. Tylko 170 kalorii, znikome wartości cukrów i tłuszczy – pozostają nam same poliole i białko. Produkt idealny, kiedy Twoje stawy nie domagają a masz dosyć niezbyt przyjemnych w przyjmowaniu proszków przepełnionych kolagenem. Smakowo również przyjemnie – rewia 5 owocowych smaków na pewno uprzyjemni dietę każdego fana galaretek! 15 gramów błonnika również da radę, aby Twój układ trawienny działał w pełnej gotowości.

100 g
Energia 724 kJ/173 kcal
Tłuszcze 0,1g
W tym tłuszcze nasycone 0,0g
Węglowodany 23,0g
Cukry 0,9 g
Poliole 22.0
Błonnik 15g
Białko 20g
Sól 0,02g

Podsumowanie

Na pewno produkty przedstawione powyżej to bardzo ciekawe wariacje na temat rosnącego trendu zdrowej żywności. Obecnie produktów można spróbować u oficjalnych dystrybutorów Scitec Nutrition. W najbliższym czasie jednak możemy się spodziewać ich rozlewu na większą ilość sklepów przez ich ciekawą formę i przeznaczenie. Dla łasuchów, którym czekoladowe mikołaje nie w głowie – polecamy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *