Olimp Gold Ashwagandha – najrozsądniejszy wybór dla suplementacji Ashwagandhy?

Ashwagandha podbiła szturmem półki sklepów z suplementami i podbiła serca klientów. I nic dziwnego, jest to obecnie najbardziej przebadany naturalny adaptogen mający ogromny, pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Jednakże jako produkt stała się ofiarą „syndromu magnezu” – oznacza to że każda firma chcę mieć pod swoją marką produkt zawierający Ashwagandhę. Powoduje to wysyp produktów przeróżnej jakości. Niezorientowany klient może pomyśleć że „Ashwagandha to Ashwagandha” – i w tym momencie wkraczamy my, by wytłumaczyć że to nie do końca prawda. Powiemy również, dlaczego naszym zdaniem Gold Ashwagandha spod znaku Olimpu jest jednym z optymalnych wyborów jej suplementacji

Krótko o Ashwagandhie

Ashwagandha (dokładniej Withania Somnifera bądź bardziej rodzinnie Witania Ospała) działa adaptogennie, czyli wspomaga organizm w adaptacji do niekomfortowych warunków środowiskowych (czyli wszystkich czynników działających na nas stresogennie). Biorąc pod uwagę szeroki przekrój działań Ashwagandhy, możemy powiedzieć że wpływa pozytywnie nieomal na wszystkie funkcje organizmu – od poprawy samopoczucia i poprawania jakości snu aż do wzrostu wydolności treningowej. Do tego, uczulenia i oporność na Ashwagandhę nie jest stwierdzana w badaniach, dlatego może być wykorzystywana przez nieomal każdego.

Chcę Ashwagandhę – wybrać x czy y?

Przez szeroki wybór coraz to nowszych suplementów zawierających Ashwagandhę (a dokładniej – korzeń Ashwagandhy), najbardziej poprawną opcją będzie patrzenie na zawartość związków bioaktywnych (zwaną również standaryzacją). Zazwyczaj Ashwagandhę standaryzuje się na zawartość:

  • Witanoloidów
  • Alkaloidów
  • Witaferyny A

Są to trzy podstawowe składniki bioaktywne zawarte w Ashwagandzie. Patrząc na opakowanie warto zatem sprawdzić tabelę składu produktu i wybrać tą, zawierającą najwięcej powyższych związków. Uwaga – jeśli produkt nie ma podanej standaryzacji pod względem powyższych substancji, najprawdopodobniej producent po prostu nie ma się czym pochwalić, dlatego możemy przyjąć że zawartość powyższych jest bardzo mała.

KSM66, Sensoril? Co to wszystko znaczy?

Zazwyczaj są to nazwy klinicznie przebadanych i opatentowanych ekstraktów z Ashwagandhy. Oznacza to, że możemy mieć całkowitą pewność odnośnie ich jakości. Ekstrakt o nazwie KSM66 został opatentowany przez firmę Ixoreal Biomed, za to ekstrakt Sensoril przez firmę Natreon . KSM66 może się poszczycić zawartością około 5% Witanoloidów, za to Sensoril około 10%.

Dlaczego Ashwagandha Gold z Olimpu?

Ashwagandha Gold jest preparatem zawierających aż 300 miligramów standaryzowanego ekstraktu Ashwagandhy KSM66 na kapsułkę. Daje to około 15 miligramów Witanoloidów na kapsułkę (czyli optymalna, użyteczna dawka witanoloidów – benefity ich przyjmowania zaczynają się od dawki około 10 miligramów dziennie).

Skład Ashwagandha Gold od Olimpu
Skład Ashwagandha Gold od Olimpu

Same kapsułki zostały również przygotowane z najwyższą starannością przez producenta. Powoduje to ich o wiele łatwiejsze przyjmowanie, niż w tańszych produktach tego samego segmentu.

Kapsułki Ashwagandha Gold
Kapsułki Ashwagandha Gold

Co ważne, Olimp jest jedną z najstarszych polskich firm zajmujących się suplementami diety na rynku, będąc na nim już ponad kilkanaście lat. Sama jego renoma przemawia zatem również za jakością produktu. Stosunkowo niska cena jak na produkt zawierający standaryzowany ekstrakt Ashwagandhy również przemawia na korzyść produktu. Praktycznie rzecz biorąc – ciężko znaleźć jakikolwiek przeciw dla suplementacji Ashwagandhy Gold!

Podsumowanie

Jeśli szukasz pewnego, wysokojakościowego, polskiego produktu, od firmy będącej weteranem na rynku suplementów diety – Ashwagandha Gold jest produktem właśnie dla Ciebie! Jej cena sprawia również, że jeśli nigdy nie próbowałeś wcześniej suplementacji Ashwagandhą, ta będzie idealnym wyborem choćby na spróbowanie czy i na Ciebie działa ten jeden z najlepszych adaptogenów odkrytych przez ludzkość!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *