Nowy stymulant na rynku?

Firma ThermoLife jest firmą zajmująca się profesjonalnie tworzeniem patentowanych mieszanek składników aktywnych dla topowych producentów suplementów, między innymi dla firmy Ghost, czy Cellucora (firma tworzyła specjalną mieszankę nitratów dla dedykowaną dla znanej przedtreningówki C4 od producenta). Dlaczego o niej wspominamy? Ponieważ ostatnio pochwaliła się, że pracuję nad nowym składnikiem, lub zespołem składników stymulujących.

Tajemniczy „stymulant”

Firma nie zdążyła nawet nadać substancji nazwy. Ma jednak ją zaprezentować jeszcze w tym tygodniu. Z zapowiedzi producenta możemy się dowiedzieć że „czegoś takiego na rynku jeszcze nie było i jest to zupełnie odrębny i nowy składnik aktywny, nigdy wcześniej nie użyty w żadnym produkcie komercyjnym”. Mocne zapowiedzi – miejmy nadzieję że nie tylko na tle marketingowym!

Dlaczego powinno nas to obchodzić?

Mieszanki i składniki patentowane zawsze powinniśmy traktować z nieco większym poważaniem, niż tylko „kolejny składnik na opakowaniu”. Takie mieszanki, by nabrać „mocy sprawczej” i być dobrze przyjęte przez rynek są najczęściej badane pod względem efektywności. Stąd ich działanie, w porównaniu do innych nowych składników w suplementach jest pewniejsze i potwierdzone. Oczywiście, wiąże się to z większym kosztem produktu, jednakże w obecnym trendzie zalewania rynku niskiej jakości suplementami z takim samym składem, jakość jest w cenie! (zresztą, zawsze powinna być, ale to już kwestia na zupełnie inny artykuł).

Co wiemy?

Nic konkretnego – działanie stymulantu ma być efektywne, niezależne od dawki, ani ma nie uzależniać i nie zwiększać tolerancji. Zbyt piękne by było prawdziwe?

Aby nie robić niepotrzebnego akapitu – czego nie wiemy? Niczego pozatym! A więc w sumie niczego konkretnego.

Czego możemy się domyślać?

Substancje stymulujące to najczęściej pochodne amin (a mówiąc bardziej obrazowo – lżejsze, legalne odpowiedniki stymulantów stosowanych na czarnym rynku). Czy zatem czeka nas kolejny zawodnik do walki z DMAA i DMHA o miano króla stymulantów? Nie możemy się doczekać premiery i pierwszych recenzji!

Kiedy tylko pojawią się konkrety – recenzje, działanie, czy informacje gdzie najnowszy pomysł weteranów w branży zostanie wdrażany, damy znać od razu!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *