Nowa wersja E.S.P Extreme od Metabolic Nutrition – 700 mg kofeiny w porcji?!

Jak wiadomo, rynek suplementów się rozwija. Wraz z rozwojem zmienia się gama substancji aktywnych oferowanych przez producentów. I tak o ile połączenie kofeiny z kreatyną kiedyś działało na każdego, klienci wymagają teraz czegoś więcej. Prowadzi to do regularnych reformulacji składów produktów. Na dobre? Cóż…. kwestia sporna.

Metabolic Nutrition

Metabolic Nutrition to firma znana z bezkompromisowych suplementów, skupiających się głównie na elemencie stymulacyjnym. Połączenia Geranium, DMHA, kofeiny, teobrominy, Eria Jarensis w stosunkowo dużych dawkach definiują produkty tego producenta. Tak samo było z przedtreningówką E.S.P Extreme, która skupiała sie głównie na połączeniu kofeiny, DMHA oraz teobrominy z dodatkiem Witamin z grupy B, elektrolitów, NALT, choliny oraz beta alaniny. Jednak 3 pierwsze składniki zdecydowanie górowały w składzie. Producent uznał jednak że to za mało!

Nowy skład

Nowy skład produktu
Nowy skład produktu

Główną zmianą jest dodanie kolejnego źródła kofeiny – jabłczanu di-kofeiny, oraz dodatkiem ekstraktu z czarnego pieprzu dla zwiększenia biodostępności.

Bardziej interesująco-przerażająca jest zmiana zawartości kofeiny. ponad 700 miligramów (!!!) na normalną porcję i aż ponad 1 gram na porcję ekstremalną! Obecnie w redakcji nie możemy znaleźć drugiej przedtreningówki mającej jej aż tyle. Jeśli coś znajdziecie – dajcie znać!

Podsumowanie

Właśnie z powyższego powodu wynikały nasze wątpliwości w pierwszym paragrafie postu. Należy pamiętać że efektywna dawka kofeiny to około 3-4 mg na kilogram masy ciała. W 500 miligramach kofeiny zatem znajdzie się ogromna większość adeptów siłowni.

Skąd zatem ponad 700 miligramów w nowym E.S.P? Nie wiadomo. Możliwe że to zagrywka marketingowa dla szumu, możliwe że fani domagali się jeszcze więcej… na pewno nie będzie to wersja dla każdego!

Jak producent wyjdzie na zmianie formuły? Tego również nie wiemy. Jednakże jak zawsze trzymamy kciuki za rozwój rynku i kolejne nowe formuły i produkty!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *