Najbardziej znane aminokwasy na świecie rozwijają się – Xtend P.M.

Odnośnie aminokwasów typu BCAA w polskich serwisach dotyczących suplementacji i zdrowego stylu życia mówi się ostatnio bardzo dużo. Zdanie „BCAA nie działa” jest powtarzane nieomal jak mantra. Czy słusznie? Nie do końca. BCAA jak każdy inny suplement działa w określonych przypadkach i w przypadku określonych niedoborów… Ale dzisiaj nie o tym konkretnie – dzisiaj powiemy o rozszerzeniu linii najbardizej popularnych aminokwasów na rynku międzynarodowym

Scivation Xtend

Aminokwasy Xtend przeżywają podobny efekt jak Bang od VPX’u – stały się tak rozpoznawalne, że konsumenci bardziej rozpoznają produkt niż jego producenta. W takich sytuacjach producent tworzy z produktu oddzielną markę, aby lepiej ją kontrolować. Stąd ciężko na opakowaniu Xtend nawet znaleźć nazwę oficjalnego producenta!

To już samo w sobie pokazuje jakość aminokwasów Xtend. Bardzo niewiele produktów osiągnęło taki status.

Xtend P.M.

Oczywiście Xtend jako marka musi się rozwijać. Poza oczywistymi formami jak kolejne smaki samych aminokwasów, producent stara się wprowadzać różne jego wariacje. I właśnie jedną z nich jest Xtend P.M. mający na celu rozszerzenie oryginalnej formuły w kierunku wsparcia snu oraz dodatkowej regeneracji.

Poza oczywistym zestawem aminokwasów BCAA (leucyny, izoleucyny i waliny), możemy tutaj znaleźć:

  • Teaninę – substancję którą w minimalnej ilości możemy znaleźc w herbacie. Działa relaksująco, przez oddziaływania na układ nerwowy.
  • GABA (kwas gamma-aminomasłowy) – oddziałujący na receptory GABA w mózgu jest jednym z prekursorów odpowiedzialnych za odpowiednią gospodarkę hormonalną organizmu w czasie spoczynku
  • Melatoninę – naturalny hormon wydzielany przez syszynkę, odpowiedzialny za regulowanie cyklu dobowego
Skład produktu Xtend P.M.
Skład produktu Xtend P.M.

Opinia

Biorąc pod uwagę jakość wejściową produktu, na wersji P.M nie będzie można się zawieść. Mimo stosunkowo mało rewolucyjnej formuły, została ona poszerzona jedynie o efektywne i efektowne składniki, w odpowiedniej dawce. Jedynym problemem może być nieco za dużo ilość melatoniny. Najbardziej popularnym dawkowaniem jest 1 miligram (efektywność suplementacji melatoniny nie jest zależna od dawki, a jej nadmiar może powodować ospałość w kolejnym dniu). Jednakże jeśli regularnie bierzesz melatoninę – nie będzie to duży problem.

Jeśli potrzebujesz dodatkowej regeneracji – polecamy zainteresować się nową odsłoną Xtend’a. Na pewno się nie zawiedziesz!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *