Miodowe ketogeniczne płatki od Highkey

Wszyscy wielbiciele ketozy mogą drapać się po głowie. Płatki? Ketogeniczne? Przecież te są złożone głównie ze zbóż, więc muszą zawierać około 50 gramów węglowodanów na 100 gramów produktu! Jak zatem firma Highkey osiągnęła 1 gram węglowodanów na 100 gramów płatków do tego o smaku miodowym?

Highkey

Highkey to stosunkowo nowa firma na rynku, specjalizująca się w produkowaniu suplementów skupionych na wsparciu diet niskowęglowodanowych i ketogenicznych. Z podobną myślą powstał ich najnowszy produkt – płatki o smaku miodowym, w znanym kształcie oponek.

Skład produktu Honey Nut Cereal

Skład produktu Honey Nut Cereal
Skład produktu Honey Nut Cereal

Jak widzimy producent naprawdę nie kłamie. Na 100 gramów co prawda technicznie 12 to węglowodany. Jednakże 9 z nich to błonnik, którego na dietach ketogenicznych zazwyczaj nie ma za dużo w menu.

Producent osiągnął tak niski wynik w płatkach, bazując swój produkt na połączeniu izolatu białek mleka, wraz ze specjalistycznym rodzajem błonnika pochodzącego z Manioka. Taka kompozycja pozwala płatkom utrzymać swoją formę, jednocześnie mając składniki odżywcze wręcz idealnie dostosowane pod dietę ketogeniczną.

Podsumowanie

Jedynym minusem może być cena produktu. Zestaw 4, 225 gramowych opakowań kosztuje nieomal 50 dolarów, więc prawie 200 złotych. Całkiem sporo, nieprawdaż?

Jeśli jednak brakuje ci w Twojej niskowęglowodanowej diecie klasycznego smaku płatków i jesteś w stanie wydać nieco więcej w celu urozmaicenia swojej diety, Honey Nut Cereal od Highkey powinien znaleźć się w Twojej kuchni. Obecnie płatki można kupić głównie na stronie producenta oraz jego dystrybutorów. Jeśli tylko będziecie mieli sposobność – sugerujemy spróbować!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *