Keczup bez kalorii? Nowa propozycja od Mrs. Tasty!


Deprecated: Function create_function() is deprecated in /var/www/suplecenzje/wp-content/plugins/wp-spamshield/wp-spamshield.php on line 1955

Wielu dietetyków mówi, że podczas odchudzania najczęściej gubią nas przekąski i dodatki do żywności. I jest w tym trochę racji! Przykładowo skromna łyżka sosu na bazie majonezu i keczupu może nam już dodawać nieomal 100 kilokalorii do dziennego bilansu energetycznego! A często nie zwracamy uwagi na takie „drobnostki dietetyczne”, dziwiąc się dlaczego po raz kolejny nie uzyskaliśmy spadku wagi podczas kolejnego ważenia. Na szczęście firmy zaczęły to zauważać i następuje pozytywny trend zmniejszania zawartości dodatków, zarówno w postaci konserwantów jak i w postaci zmniejszania ładunku cukru jaki przyjmujemy z sosami (znany keczup Pudliszki proponujący keczup z 30% mniej kalorii. Również firmy suplementacyjne żywo interesują się tematem, proponując różnego rodzaje sosy. Jednakże na rynku nadal brakowało dobrego w smaku sosu bezkalorycznego (o niskiej jakości sosów smakujące jak zabarwiona woda nie wspominamy). Jednakże najnowsza propozycja brazylijskiej firmy Mrs. Taste powinna rozwiązać wszelkie problemy z kaloriami z dodatków podczas diety!

Mrs. Tasty

Firma co prawda nie jest jakimś wielkim weteranem branży (jest na rynku od 2013 roku), jednakże zdążyła już zbudować sobie markę swoim szerokim wyborem dodatków do jedzenia. Ich produkty charakteryzują się głównie zerową, lub skrajnie obniżoną zawartością kalorii. Za to gama produktów zaczyna się od sztamp jak keczup, lub majonez, kończąc się nawet na bezkalorycznym syropie klonowym!

Przykładowy zestaw sosów od Mrs. Taste
Przykładowy zestaw sosów od Mrs. Taste

Klasyka gatunku – keczup

Przyjrzyjmy się więc najbardziej popularnemu dodatkowi do żywności uwielbianemu przez wiele z nas – keczupowi!

Skład produktu Ketchup od Mrs Taste
Skład produktu Ketchup od Mrs Taste
Tabela odżywcza produktu Ketchup od Mrs Taste
Tabela odżywcza produktu Ketchup od Mrs Taste

Jak widzimy mamy faktyczne 0 kalorii w keczupie od Mrs Taste! Jedyne co znajdziemy w keczupie to błonnik (działający tutaj jako zagęstnik by produkt miał faktyczną konsystencję keczupu a nie wody!). W składzie znajdziemy również dodatek przypraw oraz oczywiście pulpę pomidorową będąca podstawą każdego keczupu. Jednakże jest ona na tyle rozcieńczona, że w ogólnym rozrachunku praktycznie nie dostarcza kalorii!

Podsumowanie

Całą gamę sosów można znaleźć na stronie producenta. Niestety przez stosunkowo małą popularność takich produktów na terenie europejskim, musielibyśmy zamówić je bezpośrednio na jego stronie, płacąc stosunkowo dużo za przesyłkę. A że same produkty również nie należą do najtańszych (7 dolarów za sztukę), wydaje się że obecnie musimy poczekać na polskich dystrybutorów firmy Mrs Taste. Jednakże bardzo podoba nam się trend zmniejszania kaloryczności w dodatkach do żywności które potrafią być naprawdę zdradliwe w czasie diety, oby tak dalej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *