Kava Kava – Haya Labs

Suplementy zawierające pieprz metystynowy wróciły na rynek pod koniec 2018 roku. Mimo działania sprzyjającemu relaksowi oraz uznawanemu w wielu regionach świata działaniu leczniczemu, w Polsce substancja ta ze względu na obecność w mieszankach ziołowych „dopalaczy”. Aktualnie sprzedaż suplementów z kava kava jest legalny i możemy korzystać z dobrodziejstw tego zioła.

Kava kava posiada działanie anksjolityczne (redukujące lęki, niepokój, napięcie emocjonalne), sedatywne oraz jak donosi kilka badań może działać łagodząco pod katem tłumienia objawów menopauzalnych u kobiet. Produkt idealnie wpisuje się w kanony dzisiejszego zabieganego świata – ma pozwolić nam się wyciszyć i pozbyć niepokoju.

W produkcie fimry Haya Labs otrzymujemy 30 kapsułek, zawierających 200 mg ekstraktu roślinnego. Ekstrakt korzenia zawiera 30% kawalaktonów (aktywne związki chemiczne). Jest to podobna ilość do produktów tego typu występujących na rynku np Now Foods, Apollo Hegemony itp.

Kapsułki są małe, żelatynowe i nie powodują problemów z przełykaniem, również u kobiet, które pod tym względem często odczuwają dyskomfort. Poza substancją aktywną w produkcie znajduje się żelatyna (kapsułki) oraz wypełniacz w formie stearynianu magnezu (standardowo używana substancja na rynku suplementów).

Działanie produktu mimo bardzo przyciągającego opisu niestety nie było w żaden sposób odczuwalne. O ile nie spodziewaliśmy się działania doraźnego już po 1 kapsułce (sugerowana dawka suszu to 300-600 mg), to próba przyjęcia 4, a innego dnia 5 kapsułek jednorazowo, niestety nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Być może wpływ na to ma rodzaj użytego surowca – spotkaliśmy się ze stwierdzeniem, że odpowiednie działanie zapewniają wersje królewskie (szlachetne), a potocznie używane są mieszanki lub odmiana tudei, która działa słabo lub wcale. Odczuwalne działanie przynosi napar, odmiany szlachetnej, po spożyciu którego postanowiliśmy przetestować dany suplement, niestety nie przyniósł od podobnego działania.

W naszym odczuciu produkt działa słabo lub wybiórczo (spośród 3 testujących osób jedna odczuła lekkie działanie odprężające przy 3 kapsułkach jednorazowo) co nas nie przekona do ponownego wyboru tego produktu. Oczywiście pamiętajcie, że każdy produkt ma prawo działać indywidualnie na jednostkę (Was).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *