Jedna z najstarszych firm na rynku znika?

Niepokojące wieści ostatnio docierają do nas zza oceanu. Firma Ultimate Nutrition (znana najbardziej z ich klasycznej odżywki białkowej Prostar Whey), najprawdopodobniej przeżywa bardzo duży kryzys ostatnimi czasy i jej przyszłość rysuje się raczej w czarnych barwach.

Ultimate Nutrition

Ultimate Nutrition to amerykańska firma będąca na rynku od 1979 roku. Jest zapewne znana wszystkim fanom starej szkoły, ponieważ na Polskim rynku była to pierwsza z firm zza oceanu pojawiająca się na półkach. Szczególnie znajome powinny być ich odżywki białkowe – duże fioletowe puszki do dzisiaj można znaleźć na najwyższych półkach sklepów z suplementami. Firma jednak proponowała cały szereg suplementów diety, od wspomnianych białek, po boostery przedtreningowe, aż po produkty prozdrowotne.

Ciche zamknięcie?

Źródło - https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215624228218519
Informacja dla pracowników firmy – Źródło – https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10215624228218519

Zgodnie z powyższym obrazkiem, umowy pracownicze zostały przymusowo zakończone na dzień 17 sierpnia 2019 roku. Również media społecznościowe milczą, ponieważ zniknęła zarówno strona na Facebook’u (https://facebook.com/ultimatenutrition), oraz profil na Instagramie (https://www.instagram.com/ultimatenutrition/). Ostała się jedynie oficjalna strona marki (https://ultimatenutrition.com) która obecnie nie odnosi się do zaistniałej sytuacji.

Co się stało?

Oficjalnie – nie wiadomo. I możemy się jedynie domyślać, czekając na oficjalne oświadczenie firmy.

Nieoficjalnie – jak wiemy rynek jest bezlitosny, szczególnie ten amerykański. Nawet największe firmy mogą upaść, jeśli ktoś zacznie ich wygryzać z rynku. Jak wiemy, akurat rynek suplementów diety wykazują ogromną dynamikę. Dlatego utrzymanie się na nim w obecnym czasie jest bardzo trudne. Nawet na naszym rodzinnym rynku, było głośno o zmianie właściciela firmy Trec Nutrition – i właśnie wykupywanie i zamykanie, lub włączanie w swoje portfolio mniejszych firm jest teraz najczęstszym powodem obaw firm na rynku.

Prostar Whey Protein - najbardziej znany produkt firmy Ultimate Nutrition
Prostar Whey Protein – najbardziej znany produkt firmy Ultimate Nutrition

Co dalej?

Zgodnie z naszymi przewidywaniami, Ultimate Nutrition jest za dużą marką żeby tak po prostu upaść. Najprawdopodobniej wróci w nowej odsłonie pod skrzydłami innej firmy. Nie możemy jednak wykluczać żadnej z tym opcji. Będziemy informować o ich dalszych perypetiach!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *