Czysta kreatyna i glutamina od Chaos and Pain

Coraz bardziej na rynku suplementacyjnym jesteśmy w stanie zauważyć trend tworzenia odpowiednika serii typu „basic”. Suplementy z pojedynczymi składnikami, bez zbędnych dodatków, pozwalających na ekonomiczną i bardziej wycelowaną suplementację. I tym samym tropem rozpoczął właśnie podążać Chaos and Pain, wypuszczając dwa pierwsze suplementy w tej serii – glutaminę, oraz kreatynę.

Chaos and Pain – L-Glutamine

Jak sama nazwa wskazuje, produkt zawiera czystą L-glutaminę, bez żadnych dodatków. L-glutamina może być stosowana jako suplement na wsparcie regeneracji potreningowej oraz stanu układu pokarmowego. Producent wycenił 300 gramową puszkę glutaminy na 25 dolarów, czyli około 100 złotych.

Chaos and Pain - L-Glutamine
Chaos and Pain – L-Glutamine

Chaos and Pain – Creatine

Kreatyna jest oczywiście suplementacyjną sztampą, z której obecnie korzysta praktycznie każdy adept wysiłku fizycznego. I nic w tym dziwnego – kreatyna to jedna z najlepiej przebadanych substancji, znajdująca poparcie swoich korzyści zdrowotnych w setkach badań. Wpływa ona korzystnie na rozwój tkanki mięśniowej oraz siły, regenerację, stan układu nerwowego a nawet naszą długowieczność! Niska cena kreatyny, oraz jej bardzo niska szkodliwość zdecydowanie jeszcze bardziej zachęca do jej suplementacji.

Firma Chaos and Pain wyceniła 300 gramową puszkę z samym monohydratem kreatyny podobnie jak L-glutaminę – 25 dolarów.

Chaos and Pain - Creatine
Chaos and Pain – Creatine

Podsumowanie

Nie mamy praktycznie nic do zarzucenia obydwóm propozycjom Chaos and Pain. Są to czyste suplementy, dla osób które wiedzą czego chcą i potrzebują. Ułatwiają łączenie suplementów ze sobą, by ograniczyć koszta ewentualnie nakładających się składników w bardziej złożonych preparatach.

Jednakże na nasze warunki, cena powyższych suplementów jest bardzo duża. 100 złotych za 300 gramowe suplementy zawierające kreatynę lub glutaminę, to może na amerykańskie warunki nie za dużo, ale u nas za taką cenę możemy otrzymać wręcz kilka kilogramów kreatyny lub glutaminy. Jednakże jeśli cenisz sobie firmę Chaos and Pain, słynącą szczególnie ze swoich wyrafinowanych suplementów przedtreningowych i chcesz wesprzeć bezpośrednią tą firmę patrząc mniej na cenę – na pewno nie będziesz negatywnie zaskoczony!

Producent oferuje również zestawy tych dwóch suplementów, oraz wariant z dodatkiem koszulki. Dla największych fanów marki!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *