Białko z brązowego ryżu od XXL Nutrition

Wegetariański styl żywienia przyciąga do siebie coraz więcej uwagi i sympatków. Czy to ze względów zdrowotnych, czy ideologicznych nie można przejść obojętnie wobec tego zjawiska. Tak samo obojętnie nie mogą przejść obok wegetarianizmu firmy suplementacyjne, wydając coraz więcej specjalistycznych suplementów wspierających diety wegetarian i wegan. Najbardziej popularnym segmentem odżywek dla wegetarian są oczywiście odżywki białkowe, który to firma XXL Nutrition postanowiła wesprzeć swoim białkiem opartym na białkach pochodzących z brązowego ryżu.

Białko roślinne

Produkty zawierające białka roślinne zawierają zazwyczaj mniej tłuszczów, szczególnie nasyconych niż ich zwierzęce odpowiedniki. Często dostarczają też więcej błonnika. Jednakże, w zamian mogą zawierać niepełny aminogram, oraz powodować większe problemy z ich trawieniem.

Niepełny aminogram białek roślinnych możemy oczywiście uzupełniać, dodając inne produkty roślinne. Za to problemy trawienne możemy niwelować uzupełnianiem diety w suplementy zawierające enzymy trawienne.

XXL Nutrition Brown Rice Protein

Jak sama nazwa produktu wskazuje, jest to odżywka białkowa oparta na białkach pochodzących z brązowego ryżu.

Skład produktu XXL Nutrition Brown Rice Protein
Skład produktu XXL Nutrition Brown Rice Protein

Produkt zawiera aż 80% białka. Zawiera również znikome ilości węglowodanów i tłuszczy, co pozytywnie świadczy o stopniu oczyszczenia koncentratu białek.

Brown Rice Protein ma również całkiem solidny aminogram, w którym największą uwagę zwraca wysoka zawartość leucyny i argininy.

Dodatkowym atutem produktu jest całkowity brak zbędnych dodatków – zawiera on tylko i wyłącznie koncentrat białek brązowego ryżu. Z tego powodu dostępny jest również tylko jeden jego smak – naturalny, który może wymagać przyzwyczajenia naszych kubków smakowych.

Producent oferuje średniej wielkości, 750 gramowe opakowanie w cenie 15 dolarów, czyli około 60 złotych.

Podsumowanie

Jeśli praktykujesz dietę wegańską i szukasz solidnej odżywki białkowej opartej na białkach roślinnych, która uzupełni w całkiem ekonomicznej cenie Twoją dietę, szczególnie w leucyne i argininę, Brown Rice Protein od XXL Nutrition może być całkiem dobrym wyborem.

Jednocześnie jeśli nie praktykujesz diety wegańskiej, warto raz na jakiś czas dodać nieco wariacji źródeł białkowych do diety. W tym wypadku, produkt od XXL Nutrition również może być korzystny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *