Bezkaloryczny keto makaron – Keto Noodles od Kiss my Keto

Diety o obniżonej zawartości węglowodanów zdobywają coraz większą popularność i uznanie wśród adeptów zdrowego stylu życia. I nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ kolejne benefity diet ze zmniejszoną ilością węglowodanów są znajdowane regularnie, a do ich szeregu już należą łatwiejsze utrzymanie masy ciała, poprawiony metabolizm cukru czy lepsze samopoczucie. Dieta ketogeniczna jest jej wyjątkowym wariantem, która skrajnie obniża dzienną ilość spożywanych węglowodanów, nawet do 30 gramów dziennie! 30 gramów węglowodanów mieści się na przykład w 2 kromkach chleba, lub 3-4 ziemniakach – można zatem sobie wyobrazić jak bardzo ogranicza to wybory żywieniowe. Jednakże firmy suplementacyjne starają się cały czas obniżyć próg wejścia w dietę ketogeniczną. I tak właśnie powstał między innymi Keto Noodles od Kiss my Keto – czyli bezkaloryczny makaron!

Keto Noodles

Jak sama nazwa wskazuje, Keto Noodles mają być bezkalorycznym, dostosowanym do diet ketogenicznych rodzajem makaronu (który jak dobrze wiemy, w normalnych warunkach jest źródłem sporej ilości węglowodanów). Jednocześnie mają na celu jak najbardziej smakiem, teksturą oraz zdolnością wykorzystania przypominać zwykły makaron.

Skład produktu Keto Noodles
Skład produktu Keto Noodles

Jak widać producent postarał się, by faktycznie Keto Noodle mogły być stosowane podczas diety ketogenicznej, ponieważ zawierają tylko 5 kilokalorii na porcję, pochodzącą z 3 gramów węglowodanów – a dokładniej błonnika, który często jest deficytowy w diecie ketogenicznej.

Keto Noodle dostępne są w 3 kształtach, w celu łatwiejszego ich wykorzystania w większej gamie posiłków. Są to:

  • Spaghetti
  • Angel-Hair (krótsze, cienkie wstążki)
  • Fettuccine (krótsze, grubsze wstążki)

Producent chwali się, że obecnie jest to najlepsza, bezwęglowodanowa alternatywa powszechnie stosowanych makaronów opartych na mące pszennej i durum. Jednakże, jakość ma swoją cenę!

Za jedno opakowanie zbiorcze (6 opakowań po 200 gramów makaronu), musimy zapłacić 25 dolarów. Dodatkowo, należy do tego doliczyć koszty przesyłki. Biorąc pod uwagę, że kilogram tradycyjnego makaronu jesteśmy w stanie znaleźć w większości sklepów w okolicy 10 złotych, cena Keto Noodles zdecydowanie nie zachęca do ich częstego stosowania.

Jednakże jeśli koniecznie potrzebujesz urozmaicenia diety i jesteś ogromnym fanem lub fanka makaronów – być może Keto Noodle będą idealne właśnie dla Ciebie! Możesz spodziewać się po nich wysokiej jakości i specjalnego dostosowania do fanów diet niskowęglowodanowych. Jednakże tak samo za tak wysok jakością idzie odpowiednio wysoka cena!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *