Adaptogenna Kawa od Apollo’s Hegemony

O firmie Apollo’s Hegemony piszemy regularnie na naszym serwisie. I nie ma w tym nic dziwnego – dalej uważamy że to jedna z najbardziej rewolucyjnych firm suplementacyjnych na rynku. Nieustannie wprowadzająca nowa, odważne produkty. W końcu to właśnie Apollo’s Hegemony jako jedna z pierwszych firm wprowadziła na rynek monopreparaty z adaptogenami takimi jak Ashwagandha, czy preparaty oparte na Yohimbinie. I tak samo teraz jako jedna z pierwszych firm która postanowiła wprowadzić ciekawą wariację na temat kawy – kawę z adaptogenami.

Pobudzająca kawa i uspokajające adaptogeny?

Takie połączenie może wydawać się na pierwszy rzut oka dziwne. W końcu kawa kojarzy nam się raczej z właściwościami stymulującymi, za to adaptogeny kojarzą nam się uspokajająco. W czym więc haczyk?

Od dłuższego czasu znane jest bardzo analogiczne połączenie – kofeiny i teaniny. Na pierwszy rzut oka – kofeina pobudza, a teanina uspokaja. A mimo to te 2 substancje często występują razem w produktach mających na celów stymulacje naszego organizmu. Sekret tkwi w niwelowaniu skutków ubocznych stymulantów. Działanie teaniny w połączeniu z kofeiną ma głównie na celu niwelowanie nerwowości, oraz rozkojarzenia które często występuje przy stosowaniu samej kofeiny.

Można to przenieść na tytułową kawę z adaptogenami adaptogeny mają na celu wsparcie kofeiny i niwelowanie jej potencjalnie negatywnego wpływu na układ nerwowy. Kawa zadziała w takim połączeniu stricte stymulująco, za to adaptogeny zmniejszą nerwowość i rozkojarzenie, jednocześnie wspierając nasz w szerokim kontekście radzenia sobie ze stresem.

Apollo’s Hegemony Mushroom Coffee

A więc, jeśli wiemy że nasza grzybowa kawa może być lepszym wyborem od zwykłej kawy, przyjrzyjmy się bezpośrednio składowi produktu.

Skład produktu Apollo's Hegemony Mushroom Coffee
Skład produktu Apollo’s Hegemony Mushroom Coffee

Oczywiście podstawowym składnikiem jest kawa, dlatego możemy ją pominąć. Producent zdecydował się na 5% dodatek 2 adaptogenów – Błyskosporka Podkorowego (Chaga) oraz Soplówki jeżowatej (Lion’s Mane). Obie te rośliny mają udowodnione działanie adaptogenne, czyli pozwalające nam lepiej radzić sobie ze stresem który jest wszechobecny w obecnych czasach. A że kawę pijemy zazwyczaj w trakcie pracy, takie połączenie nie tylko nas pobudzi, ale pozwoli skuteczniej rozwiązywać problemy wymagające więcej zaangażowania umysłowego.

Obecnie kawę możemy dostać głównie na stronie oficjalnego dystrybutora produktów Apollo’s Hegemony – Muscle Zone. Jest ona w przedsprzedaży a jej wysyłka ma zacząć się rozpocząć do końca miesiąca. W cenie 55 złotych, otrzymujemy 250 gramowy worek kawy z dodatkiem adaptogenów dostępny w 4 smakach – czekoladowym, karmelowym, naturalnym oraz orzecha laskowego. A więc, czy zaczniecie strzelać małą, adaptogenną czarną, zamiast zwykłej kawy?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *